لطفا قبل از ايجاد تاپيک در انجمن ، با استفاده از کادر رو به رو جست و جو نماييد

لیست کاربران تگ شده

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
Like Tree1Likes
 • مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی 1 Post By Professional

موضوع: آموزش جامع نرم افزار Messages سیستم عامل iOS 10

 1. Top | #1
  مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی
  http://www.mobile4persian.net/Images/setare/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://www.mobile4persian.net/Images/setare/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://www.mobile4persian.net/Images/setare/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://www.mobile4persian.net/Images/setare/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://www.mobile4persian.net/Images/setare/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gif
  Professional آنلاین نیست.
  ورود به پروفایل ایشان

  عنوان کاربر
  Administrator
  تاریخ عضویت
  Jul 2010
  شماره عضویت
  2
  سن
  31
  نوشته ها
  14,292
  موبایل:  iPhone6s-Gray
  سیم کارت:  091-0935
  نسخه iOs
  10.2
  میزان امتیاز
  10
  مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی

  موضوع آموزش جامع نرم افزار Messages سیستم عامل iOS 10

  مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی

  نرم‌افزار پیام‌رسان Messages سیستم عامل [تنها کاربران قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] 10 شرکت اپل، تغییرات زیادی نسبت به قبل کرده است. در این مقاله می‌خواهیم آموزش جامعی در مورد این نرم‌افزار ارائه دهیم.

  بزرگ‌ترین تغییر ایجادشده در سیستم عامل [تنها کاربران قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] 10 شرکت اپل، مربوط به نرم‌افزار Messages است که با وجود انیمیشن‌های اضافه، استیکرها و موارد دیگر، سرگرم‌کننده‌تر از قبل شده است. در این مقاله نحوه‌ی استفاده از امکانات و ویژگی‌های جدید نرم‌افزار Messages را به‌طور کامل شرح خواهیم داد تا در استفاده از آن حرفه‌ای شوید. زومیت را همراهی کنید.
  افزودن جلوه‌ی ویژه به حباب و صفحه‌ی پیام


  مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی
  کاربران اکنون می‌‌توانند جلوه‌های ویژه‌ی مختلفی را با انیمیشن‌های متنوع، به حباب پیام متنی یا کل صفحه‌ی پیام خود اعمال کنند. برای اعمال جلوه‌ی ویژه (Effect) به صفحه‌ی پیام، ابتدا پیام متنی خود را بنویسید و سپس فلش رو به بالایِ نزدیک به پیام را؛ در آیفون‌های قدیمی به مدت طولانی لمس کنید یا در آیفون‌های بعد از 6s به‌شدت فشار دهید. پس از انجام این کار، فهرستی از انیمیشن‌هایی را مشاهده خواهید کرد که می‌توانید در حباب پیام متنی خود اعمال کنید. فهرست این انیمیشن‌ها به شرح زیر است:

  • Slam: حباب پیام متنی را مانند یک مُهر، به صفحه‌ی پیام می‌کوبد.
  • Loud: پیام متنی را بزرگ‌تر می‌کند.
  • Gentle: پیام متنی را کوچک‌تر می‌کند.
  • Invisible Ink: این انیمیشن جوهر پیام متنی را به هم می‌ریزد و پیام را نامعلوم می‌سازد. گیرنده باید انگشت خود را روی حباب پیام بکشد (swipe) تا متن پیام آشکار شود.


  کاربران همچنین می‌توانند با لمس سربرگ Screen واقع در بالای صفحه، انیمیشن‌های تمام صفحه را مشاهده و اعمال کنند. در سربرگ یادشده؛ می‌توان با کشیدن انگشت به سمت چپ، بین انیمیشن‌های بالون، کاغذ رنگی، اشعه‌ی لیزر، آتش‌بازی و ستاره جابه‌جا شد. نمی‌توان جلوه‌ی ویژه‌ی مربوط به حباب متنی و تمام صفحه را به‌صورت هم‌زمان ارسال کرد. اگر پیام‌های متنی خود را با استفاده از یکی از این انیمیشن‌ها برای فردی ارسال کنید که از [تنها کاربران قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] دارای سیستم عامل [تنها کاربران قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] قبل‌ از نسخه‌ی ۱۰ یا از گوشی هوشمند اندرویدی استفاده می‌کند؛ آن فرد فقط توصیف نامتعارفی مانند "sent with Invisible Ink" را همراه پیام متنی شما مشاهده خواهد کرد.
  ارسال پیام متنی دست‌نویس


  مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی
  اگر دل‌تنگ روزهای قدیم و پیام‌های دست‌نویس هستید، می‌توانید با استفاده از سیستم عامل [تنها کاربران قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] 10 و نرم‌افزار پیام‌رسان Messages به این دل‌تنگی پایان دهید. اگرچه این قابلیت نسبتا مخفی و امکان خطای نگارشی در آن زیاد است، اما می‌توانید طبق دستورالعملی که در ادامه اشاره خواهیم کرد، به آن دسترسی داشته باشید.
  ۱- پیام متنی جدیدی ایجاد کنید.
  ۲- با چرخاندن گوشی هوشمند اپلی خود، آن را در حالت افقی قرار دهید.
  ۳- روی دکمه‌ای که با علامت یک خط پیچ و تاب خورده مشخص است و در گوشه‌ی پایینی سمت راست قرار دارد، ضربه بزنید.
  ۴- حالا می‌توانید پیام مورد نظر را با دستخط خود بنویسید و پس از لمس دکمه‌ی Done دکمه‌ی ارسال را بزنید. در بخش یادشده می‌توانید به مجموعه‌ای از پیام‌های دست‌نویس از پیش ذخیره‌شده هم دسترسی داشته باشید و از آن‌ها استفاده کنید.
  اگر شخصی با [تنها کاربران قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] دارای [تنها کاربران قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] 10 پیام دست‌نویس شما را دریافت کند، فقط اگر در حال مشاهده‌ی هم‌زمان پیامِ درحال نگارش باشد، قادر به مشاهده‌ی پیام به صورت زنده و انیمیشنی خواهد بود. اگر مخاطب مورد نظر از سیستم عامل [تنها کاربران قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] 10 استفاده نکند، این پیام به صورت یک تصویر برای او قابل مشاهده خواهد بود.
  ارسال پیام لمسی دیجیتال، طراحی یا کشیدن رسم روی تصویر


  مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی
  علاوه‌ بر پیام‌های دست‌نویس،‌ بخش جدیدی به نام لمس دیجیتال (Digital Touch) به سیستم‌عامل [تنها کاربران قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] 10 افزوده شده است که با دنبال کردن مراحل زیر می‌توانید از آن بهره‌مند شوید.
  ۱- روی دکمه‌ی جهت‌دار واقع در سمت چپ جعبه‌ی نگارش پیام ضربه بزنید.
  ۲- آیکون قلب شکل را لمس کنید.
  ۳- اگر خواستار فضای بیش‌تری در صفحه برای ایجاد پیام دیجیتال تاچ هستید؛ روی فلش به سمتِ بالا، در گوشه‌ی پایینی سمت راست ضربه بزنید تا صفحه‌ی مربوطه به حالت تمام صفحه نمایش داده شود.
  در این بخش کاربران می‌توانند چندین کار مختلف مانند رسم یک طراحی کوچک را به‌طور مستقیم در یک جعبه‌ی سیاه‌رنگ انجام دهند. همانند گزینه‌ی پیام دست‌نویس، این نوع پیام هم‌زمان با رسم زنده‌ی شما در گوشی [تنها کاربران قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] مخاطب هم به‌صورت زنده نشان داده خواهد شد.
  کاربران همچنین می‌توانند در همان پرده‌ی نقاشی سیاه‌رنگ و به‌وسیله‌ی ژست لمسی، پیام دیجیتال تاچ مختلفی را ارسال کنند. پس از انجام ژست لمسی، پیام ایجادشده بلافاصله و بدون نیاز به فشردن دکمه‌ی ارسال، برای مخاطب مورد نظر ارسال خواهد شد؛ به همین خاطر باید در ایجاد پیام با ژست لمسی دقت کنید. پیام‌های دیجیتال تاچی که می‌توان با ژست لمسی ایجاد کرد به شرح ذیل است:

  • Tap: با یکی از انگشتان خود روی صفحه‌ی سیاه‌رنگ ضربه بزنید تا یک انیمیشن ضربه‌ی کوتاه ارسال شود.
  • Fireball: به‌منظور ارسال انیمیشن توپ‌های آتشین، صفحه‌ی یادشده را چند ثانیه فشار دهید و نگه‌دارید.
  • Kiss:‌ برای ارسال بوسه می‌توانید با دو انگشت خود روی صفحه‌ی سیاه ضربه بزنید.
  • Heartbeat: با ضربه زدن دوانگشتی و نگه‌داشتن آن به مدت چند ثانیه، می‌توان یک انیمیشن ضربان قلب برای مخاطب ارسال کرد.
  • Heartbreak: برای ارسال یک قلب شکسته باید با دو انگشت خودروی صفحه ضربه بزنید و آن را به مدت چند ثانیه نگه‌دارید؛ سپس هم‌زمان باید انگشتان خود را به سمت پایین صفحه‌ی سیاه بکشید.

  کاربران همچنین می‌توانند از طریق این منو روی ویدئوی زنده و تصاویر خود طرحی ساده بکشند؛ برای این کار فقط باید روی آیکون ویدئو ضربه بزنید تا به صفحه‌ی مربوط به ویدئو وارد شوید. حالا می‌توانید روی دوربین خود، قبل یا در طول ضبط ویدئو طرح مورد نظر را بکشید. به‌علاوه می‌توانید یک عکس را به‌وسیله‌ی فشردن دکمه‌ی Photo موجود در سمت چپ، گیره و سپس روی آن طراحی کنید. در صورتی که خواستار افزودن مواردی مانند بوسه، ضربان قلب و... به تصویر و ویدئوی خود هستید، می‌توانید از ژست‌های لمسی یادشده استفاده کنید. دقت کنید که اگر صفحه‌ی [تنها کاربران قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] پس از گیره کردن تصویر یا طراحی روی ویدئو حدود ۲۰ ثانیه در حالت بی‌کار قرار بگیرد، پیام مورد نظر به‌طور خودکار ارسال خواهد شد.
  همه‌ی پیام‌های دیجیتال تاچ یادشده برای کاربرانی که از [تنها کاربران قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] 10 استفاده نمی‌کنند به‌صورت یک تصویر یا ویدئو ارسال خواهد شد؛ ویدئوها قابل قبول خواهند بود اما چنانچه فقط یک ژست لمسی مانند بوسه بفرستید، به‌صورت یک تصویر منفرد ارسال می‌شود که قطعا برای مخاطب مورد نظر جالب نخواهد بود.
  ارسال پاسخ سریع با یک ضربه


  مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی
  اگر حس و حال نوشتن یک پاسخ کامل برای پیام دریافت شده ندارید، سیستم عامل [تنها کاربران قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] 10 قابلیتی به نام پاسخ سریع برای این دسته از کاربران پیشنهاد می‌دهد. برای این کار کافی است روی پیام دریافت شده ضربه بزنید و انگشت خود را به مدت چند ثانیه روی آن نگه‌دارید تا گزینه‌های فرعی سریعی از جمله یک قلب، شست دست به معنی موافقت و مخالفت، «haha» برای خنده، علامت تعجب دوگانه و علامت سؤال ظاهر شوند. همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید، پاسخ سریع به‌طور مستقیم ضمیمه‌ی پیام دریافت شده خواهد شد.
  اگر [تنها کاربران قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] گیرنده‌ی پیام از [تنها کاربران قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] 10 بی‌بهره باشد، توضیح نامتعارفی مانند "Laughed at " Hey" به پیام اضافه خواهد شد.
  جایگزینی کلمات با ایموجی، تنها با یک ضربه

  مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی
  هنگام نوشتن یک پیام، می‌توانید به‌راحتی به جستجوی ایموجی‌هایی قابل جایگزینی کلمات اقدام کنید. برای این کار کافی است که پیام متنی مورد نظر را تایپ کرده و روی دکمه‌ی ایموجی ضربه بزنید. نرم‌افزار هوشمند Messages، همه‌ی کلماتی را که می‌توانند با ایموجی جایگزین شوند مشخص خواهد کرد. برای جایگزین کردن، باید روی کلمه‌ی مورد نظر ضربه بزنید تا ایموجی قابل جایگزینی در صورت وجود بیش از یک نوع ایموجی نمایان شده یا جایگزین شود.
  دانلود نرم‌افزارهای اضافی برای افزودن استیکر و پرداخت پول


  مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی
  [تنها کاربران قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] در سیستم عامل [تنها کاربران قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] 10 [تنها کاربران قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] نرم‌افزاری ویژه‌ی iMessages راه‌اندازی کرده است. این فروشگاه مانند یک فروشگاه نرم‌افزاری (App Store) معمول کار می‌کند؛ اما فقط از طریق نرم‌افزار Messages قابل دسترس است و برای نرم‌افزارهایی ساخته شده است که درون نرم‌افزار Messages کار می‌کنند. در این فروشگاه به‌سرعت می‌توانید موتور جستجوی تصویر GIF و برخی از یادداشت‌های از پیش نوشته‌شده را دریافت کنید. در ادامه، نحوه‌ی دسترسی به فروشگاه را برای نرم‌افزارهای بیش‌تر شرح خواهیم داد.
  ۱- روی آیکون فلش نزدیک به بخش نگارش متن نرم‌افزار Messages ضربه بزنید.
  ۲- آیکون نرم‌افزارها (Apps) را لمس کنید.
  ۳- آیکونی که به شکل چهار دایره‌ی کنار هم است و در گوشه‌ی پایینی سمت چپ قرار دارد، لمس کنید.
  ۴- روی دکمه‌ی [تنها کاربران قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] (Store) ضربه بزنید.
  حالا می‌توانید [تنها کاربران قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] نرم‌افزاری را مرور کنید. نرم‌افزارهای موجود در فروشگاه شامل انواع قابلیت‌ها مانند بسته‌های استیکر، بازی و موتور جستجوی تصاویری که احتمالا بیش‌تر مشهود بوده‌اند، هستند.
  نرم‌افزارهایی که در بین کاربران از محبوبیت بالایی برخوردار هستند، احتمال دارد افزونه‌ی نرم‌افزار iMessages هم داشته باشند. برای مثال، نرم‌افزار Yelp دارای افزونه‌ای است که می‌توان از داخل پیام‌ها به دنبال رستوران مورد نظر گشت. از صفحه‌ی [تنها کاربران قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] روی دکمه‌ی Manage ضربه بزنید تا نرم‌افزارهایی را که افزونه‌ی iMessages دارند، بیابید.
  برای نصب یک نرم‌افزار می‌توانید پس از جستجوی آن در فروشگاه، مشابه با App Store روی دکمه‌ی Get یا Buy ضربه بزنید. پس از دریافت یک نرم‌افزار یا همان افزونه، به دو روش می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید؛ می‌توانید در بخش پایینی صفحه و در منوی [تنها کاربران قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] نرم‌افزاری پیام‌ها سوایپ کنید یا روی آیکونی به شکل چهار دایره‌ی کنار هم، ضربه بزنید.
  ارسال تأیید خوانده شدن پیام برای هر مکالمه

  مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی
  با فعال بودن قابلیت read receipts، هنگامی که پیامی از طرف مخاطبان خود دریافت کنید و آن را بخوانید، بلافاصله اعلانی‌ مبنی بر خوانده شدن پیام به مخاطب جاری ارسال می‌شود. اگر خواستار ارسال تأیید خوانده شدن پیام فقط به یکی از دوستان خود هستید، جای نگرانی نیست و این امکان بالاخره به درخواست کاربران در سیستم عامل [تنها کاربران قادر به مشاهده لینک ها هستند. ] 10 فراهم شده است. برای این کار مکالمه‌ی متنی مورد نظر را باز کنید و روی آیکون i شکل واقع در گوشه‌ی بالایی سمت راست ضربه بزنید. حالا صفحه‌ی جاری را به‌طرف پایین مرور کنید و روی دکمه‌ی لغزنده‌ی Send Read Receipts ضربه بزنید.
  تایپ سریع هوشمند‌تر

  مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی
  قابلیت پیش‌بینی کلمه در بخش QuickType اندکی نسبت به قبل هوشمندتر شده است. هم‌اکنون این بخش تلاش می‌کند پاسخ مفید‌تری به سؤالات پیشنهاد کند. برای مثال، اگر از شخصی درباره‌ی شماره‌ی تلفن سؤال کنید، اطلاعات مربوطه در بخش تایپ سریع (QuickType) نشان داده خواهد شد. اگر کسی درباره‌ی مکان حضور شما سؤال کند، اعلانی دریافت می‌کنید که می‌توانید نقشه‌ی دقیقی برای آن فرد ارسال کنید. در حال حاضر، بخش QuickType از پاسخ‌های مفید و کوتاهی شامل اطلاعات تقویم، مکان، اطلاعات مخاطبین، آدرس‌های اخیر و تایپ چندزبانه پشتیبانی می‌کند.
  ARASH.PRO likes this.
  من قوی تر هستم زیرا که مجبور بوده ام .
  باهوش تر هستم به خاطر اشتباهاتی که تجربه کرده ام .
  خوشحال تر هستم به خاطر اینکه غم را شناخته ام .
  و حالا ؛
  داناتر هستم چون اینها را شناخته ام...

  مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی

 2. 2 کاربر زیر از Professional عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

  ARASH.PRO (12-18-2016), raboon (12-19-2016)

موضوعات مشابه

 1. نرم افزار پیغام رسان Messages برای اندروید ور معرفی شد
  توسط Professional در انجمن اخبار - Android News
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 09-24-2015, 10:45 AM
 2. [ آموزش اپل ] روش های پیشنهادی اپل برای حل مشکل برنامه Messages
  توسط Professional در انجمن آموزش های کاربردی - Useful training
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 06-06-2015, 10:28 AM
 3. [ منتشر شد ] آموزش مخفی کردن پیام ها در Messages
  توسط Professional در انجمن برنامه های سیدیا - Cydia Applications
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 03-17-2015, 09:57 PM
 4. نوشتن و پاسخ به مسیج ها در هر جای دستگاه با Messages
  توسط Professional در انجمن برنامه های سیدیا - Cydia Applications
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 04-08-2013, 08:43 PM
 5. بیرون پریدن از نرم افزار messages
  توسط hamed-yaghoubi در انجمن سئوالات - Discussion iPhone
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 02-09-2013, 06:21 PM

مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی
مختصری از ما “انجمن تخصصی نسل جدید موبایل ها” پس از تجربه ای سه ساله در زمینه تلفن های همراه فعالیت خود را از تابستان 1389 از سر گرفت.در طی این مدت تمام تلاش ما عرضه به روزترین و تخصصی ترین مطالب در همه زمینه ها از جمله اپل ، آندرویید ، پاکت پی سی ، سیمبین ، ویندوز فون ، مائمو و ... می باشد. در کنار این موارد همیشه سعی شده محیطی آرام و جذاب برای شما عزیزان تدارک دیده باشیم .